Produkty

Dámy vyžadují speciální geometrii bicyklu

Jízda na kole bývá obvykle velký potěšením, pokud se mu člověk věnuje jako svému koníčku a nebere jej pouze jako způsob dopravy. Proto každý, do se chcete věnovat cyklistice jako sportu či své volnočasové aktivitě, zabere poněkud více času vybrat si takové jízdní kolo, které bude vyhovovat. Právě bicykl je to nejdůležitější, bez čeho nelze cyklistiku provozovat, a proto je zřejmé, že byste si měli dát práci s výběrem. Jaké typy bicyklů máte k dispozici?

dámské kolo

 • Horská = Jedná se o nejčastější typ bicyklu, který je charakteristický alespoň minimálním odpružením vidlic, případně pak vysokými blatníky a širokými plášti, a to vše kvůli možnosti jízdě i na nezpevněných cestách.
 • Trekingová = Uzpůsobená spíše na jízdu po silnici, ale díky minimálnímu odpružení zvládne i lesní nebo polní cesty. V této kategorii vybírají lidé, kteří chtějí najíždět větší vzdálenosti než v případě horských bicyklů.
 • Celoodpružená = Určená pro maximální vytížení, skoky a terénní nerovnosti, a to nejčastěji při závodech nebo disciplíně zvané „downhill“.
 • Městská = Pozměněný trekingový bicykl, který se však vyznačuje vysokou mírou doplňků v podobě blatníků, držáků na zavazadla, stojanu a podobně.
 • Cestovní = Kompromis mezi trekingovým a městským kolem, které je možné ověsit větším množstvím zavazadel a cestovat tak i na delší vzdálenosti.
 • Elektrická = Pokud chcete svou jízdu na bicyklu posunout na další úroveň, můžete si koupit i přídavné pohon, který vám bude oporou nejenom do kopců, ale také při delších rovinkách, kde vám umožní jet vyšší rychlostí.

kolo

Něžné pohlaví je náročnější

Aby se ženám jezdilo na bicyklech pohodlně, a to při delších trasách, musí být typická geometrie rámu trochu pozměněna. Proto je možné najít rozdělení bicyklů i vzhledem k tomu, jestli jde o kolo pro muže nebo ženy. Proto v sortimentu můžete najít i velmi specifické označení bicyklu, jako je dámské trekingové elektrokolo, které říká opravdu vše.

Dámy vyžadují speciální geometrii bicyklu
4.5 (90%)2
Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Poslední

 • Když je byt malý

  Při zařizování malého bytu musíme hodně přemýšlet a být praktičtí i kreativní. Jen tak z něj vytvoříme hezký domov, kde se můžeme volně nadechnout. Ne jenom „skladiště na přespání“. Důležité je využít každý kousek místa. Pomoci mohou třeba vestavěné skříně na chodbě, kuchyňská linka na míru, patrová postel pro dospělé i pro děti či různá multifunkční…

 • Koupě mobilního domu je investicí do osobní svobody

  Pořídit si mobilní dům znamená zůstat svobodný. Chcete vědět proč? Vede k tomu hned několik důvodů, které jsou s mobilními domy spojené. Mobilní dům, jak už název napovídá, je takový typ domu, který nemá pevné základy. To mu umožňuje cestovat z místa na místo s pomocí speciálního vozidla pro jeho přepravu. Takové vozidlo váš objednaný dům přiveze a usadí…

 • Dětské trampolíny doporučují i pediatři

  Svět internetu zaplavila přibližně před patnácti lety vlna ostré kritiky na výrobky s pružnou dopadovou plochou. Původce tohoto šílenství pocházel ze Spojených států a tento zdroj zřejmě vycházel z tamních poměrů. Pořídit si dětskou trampolínu totiž znamená zakoupit tělocvičné nářadí. A to, jak známo, může být nebezpečné! Musí se však dobře sestavit, dodržet montážní návod, je třeba…

 • Trvalé následky

  Když se vám stane úraz a máte nějaké trvalé následky, jako jsou jizva, amputace končetiny nebo prostě něco jiného co vám omezuje vykonávat vaši práci, vykonávat vaše životní standardy. Můžete to být různě závažné. Podle závažnosti se to dělí na procenta, podle kterých potom dostanete peníze. Je to všechno na tom, jak to vyhodnotí pojišťovna…

 • Úniková hra

  Pod názvy escape room nebo úniková hra, můžete najít skutečný prostor, většinou se jedná o nějaký starší opuštěný dům, ve kterém se celé dění odehrává. Prožíváte to všechno na vlastní kůži, takže se nejedná o nějakou počítačovou hru, ale o reálný a skutečný prostor, ve kterém si budete muset umět poradit, rozluštit pár záhad, uhádnout…