Podnikání

Špatná izolace jako důvod k odkladu otevření?

Tunel Blanka je stavba, kterou zná v České republice snad každý. Dlouho očekávané otevření je však nadále odložené, a to kvůli ne zcela banálnímu problému. Tunel totiž čeká výměna kabelu, za což může prosakující voda. Ačkoliv to někomu může přijít absurdní, neboť kabely vedoucí elektrické signály nebo třeba proud by měla chránit izolace, je tomu tak. Proto se z tohoto důvodu nadále odkládá otevření tak významné stavby, jako je tunel Blanka. 

tunel

Zvláštní, ale přitom tak vážný problém

Podle určitých zpráv klesla izolace kabelů až o 99 procent, což je opravdu vážné číslo. Jak se to však může stát, když jde o tak významnou stavbu, to je otázka na odborníky. Ti však mnohdy mlčí nebo svádí tento problém na přívalové deště, což přitom také nemusí být tak jasný důvod. Spíše je zde otázka toho, zdali tato stavba nebyla tunelem spíše finančním. Tak velké množství peněz, které se točí v této stavbě, se netočí jenom tak někde. Proto by se nebylo čemu divit, když by se někdo chtěl na této záležitosti přiživit, a to třeba ukradeným milionem, který měl jít původně právě na kvalitní zabezpečí a izolaci vodičů.
Existují teorie, které jsou však často převáděny do praxe. Tyto teorie se týkají toho, jak moc jsou Češi nesprávní, když jde o realizaci určitých staveb. Tohle je příklad toho, že i tak sledované stavení může být terčem tolika nepoctivých lidí, kteří si zkrátka nedají říci a chtějí na něčem takovém zbohatnout nebo si alespoň výrazně přilepšit.

kabely

Je třeba čímkoliv znepokojovat?

Mnoho lidí právě tohle stavení, ale tunely probíhají naprosto všude. Pokud jde o více sledovanou zakázku, není to záruka toho, že by mělo jít všechno podle plánu a náklady by byly skutečně nejnižší, jaké být mohou. Vždy je to o nějaké přirážce pro někoho, kdo se chce na větší investici přiživit. A to, že to jde často z peněz daňových poplatníků? To je jenom třešnička na dortu, neboť takoví lidé se nezastaví před ničím, a proto je pro nějaké nemorální jednání zcela lhostejné.
 

Špatná izolace jako důvod k odkladu otevření?
3 (60%)1
Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Poslední

 • Vyplatí si nechat si zřídit ISIC kartu?

  ISIC karta je dnes asi nejrozšířenější kartou poskytující výhody studentům. Její nevýhodou je relativně vysoká pořizovací cena (350 Kč). Tu ale bohatě vynahrazují benefity, které studentům poskytuje. Jaké výhody poskytuje? Poskytuje slevy na spousty produktů, jízdné, letenky, elektroniku a spoustu dalšího. Spoustu slev pro její držitele začal v poslední době poskytovat např. internetový obchod alza.cz….

 • Odívání v období empíru

  Empír je také nazýván jako císařský sloh, který čerpá vše ze staré antiky. Historici jej umisťují do let1804 až 1815. Jde o čisté a rovné tvary architektury, odráží se v sochařství, malířství a v neposlední řadě se dotýká i tehdejší módy. Dámská garderoba obnášela šaty ušité z lehkého materiálu, s antickými ornamenty, jako bylo hedvábí….

 • Jak to bylo se šperky?

  Jak už vyplývá z úvodu, je jasné, že zlatnictví a stříbrnictví je velmi staré řemeslo. Bylo už řečeno, že naši předkové se zdobili ještě dříve, než vůbec byli oblečeni. Původně se ke zdobení používaly přírodní produkty, jako květinové ozdoby, kosti, mušle či zuby kořistí. Později se pak lidé naučili opracovávat kovy, začali se samozřejmě…

 • Ani den bez elektrické energie

  Elektrická energie je pro nás naprostou nezbytností. Proto je docela problém, pokud dojde vinou nepředvídatelných okolností k jejímu výpadku. V tom případě se nedá asi dělat nic jiného nežli počkat, až se dá opět vše do pořádku. Jestliže je odstávka plánovaná, pak se vůbec nic neděje. Lze totiž použít záložní zdroj. A tím náhradním řešením je elektrocentrála….

 • Pronajměte si dodávku, která se vám vyplatí

  Půjčit si to pravé vozidlo pro vaše plány je díky půjčovně dodávek hračka. Ať už zamýšlíte cokoli, tak vždycky budete mít po ruce spolehlivý vůz s dostatečně velikým nákladním prostorem. A to přesně vždy, když ho budete potřebovat. Zapomeňte proto na složité domluvy s vašimi blízkými, kteří vám svůj prostorný vůz nechtějí půjčovat anebo si na vás…