Finance

Vyberte si zodpovědně to nejlepší řešení

Chystáte se žádat o půjčku? Nevíte, kterou vybrat? Bojíte se, že zvolíte špatně, a poté budete mít potíže se splácením?
Abyste si zvolili takovou půjčku, která pro vás bude skutečně výhodná, měli byste si předem všechno důkladně spočítat. Nereagujte hned na první půjčku, která se vám zalíbí, ale vybírejte dál a ty nejlepší následně porovnejte. Srovnejte si všechny jejich důležité parametry jako je třeba úroková míra, doba splatnosti, poplatky anebo situace, která nastane, když nebudete schopni splácet. A mimo jiné byste přitom měli použít i kalkulačku, aby vaše výpočty nestály na vodě a na mylných předpokladech. Pokud si však nejste jisti tím, zda byste vše podstatné zvládli vypočítat, tak není nic snazšího, než využít některou z internetových kalkulaček, které jsou právě k takovému účelu stvořené a jsou volně dostupné na internetu. Třeba jako kalkulačka americké hypotéky, která vám jistě při výběru té pravé americké půjčky přijde vhod.

drobné mince

Mezi lidmi se traduje, že nejlepší půjčku může člověk získat pouze v bance. Nic takového už neplatí. Stejně výhodnou půjčku jako v bance můžete získat i v nebankovní společnosti. Může mít stejnou úrokovou míru a i stejnou dobu splatnosti. Vždy tak záleží i na dalších okolnostech, které vám daná finanční společnost nabízí.

Například v bance vám nikdy nikdo neposkytne půjčku, pokud budete mít záznam v registru anebo třeba nižší bonitu. Naopak v nebankovní společnosti něco takového není problémem, protože nebankovní společnost se zaměřuje zejména na vaši schopnost svou půjčku dlouhodobě splácet a nepátrá po komplikacích, které na tuto skutečnost nemají žádný vliv. Takže zatímco v bance vás mohou odmítnout, tak v nebankovní společnosti úvěr získáte – a to klidně za stejně výhodných podmínek jako v bance.

bankovnictví

Člověk by proto nikdy neměl dopředu zatracovat žádné řešení a měl by si vše důkladně prověřit a spočítat, a teprve poté se zodpovědně rozhodnout.

Ohodnoťte příspěvek
Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Poslední

 • Vyplatí si nechat si zřídit ISIC kartu?

  ISIC karta je dnes asi nejrozšířenější kartou poskytující výhody studentům. Její nevýhodou je relativně vysoká pořizovací cena (350 Kč). Tu ale bohatě vynahrazují benefity, které studentům poskytuje. Jaké výhody poskytuje? Poskytuje slevy na spousty produktů, jízdné, letenky, elektroniku a spoustu dalšího. Spoustu slev pro její držitele začal v poslední době poskytovat např. internetový obchod alza.cz….

 • Odívání v období empíru

  Empír je také nazýván jako císařský sloh, který čerpá vše ze staré antiky. Historici jej umisťují do let1804 až 1815. Jde o čisté a rovné tvary architektury, odráží se v sochařství, malířství a v neposlední řadě se dotýká i tehdejší módy. Dámská garderoba obnášela šaty ušité z lehkého materiálu, s antickými ornamenty, jako bylo hedvábí….

 • Jak to bylo se šperky?

  Jak už vyplývá z úvodu, je jasné, že zlatnictví a stříbrnictví je velmi staré řemeslo. Bylo už řečeno, že naši předkové se zdobili ještě dříve, než vůbec byli oblečeni. Původně se ke zdobení používaly přírodní produkty, jako květinové ozdoby, kosti, mušle či zuby kořistí. Později se pak lidé naučili opracovávat kovy, začali se samozřejmě…

 • Ani den bez elektrické energie

  Elektrická energie je pro nás naprostou nezbytností. Proto je docela problém, pokud dojde vinou nepředvídatelných okolností k jejímu výpadku. V tom případě se nedá asi dělat nic jiného nežli počkat, až se dá opět vše do pořádku. Jestliže je odstávka plánovaná, pak se vůbec nic neděje. Lze totiž použít záložní zdroj. A tím náhradním řešením je elektrocentrála….

 • Pronajměte si dodávku, která se vám vyplatí

  Půjčit si to pravé vozidlo pro vaše plány je díky půjčovně dodávek hračka. Ať už zamýšlíte cokoli, tak vždycky budete mít po ruce spolehlivý vůz s dostatečně velikým nákladním prostorem. A to přesně vždy, když ho budete potřebovat. Zapomeňte proto na složité domluvy s vašimi blízkými, kteří vám svůj prostorný vůz nechtějí půjčovat anebo si na vás…