Podnikání

Jak můžeme v době pandemie udržovat kontakt s blízkými

My lidé jsme sociální tvorové. To znamená, že ke svému spokojenému životu potřebujeme častý a pravidelný kontakt Úklid na míru s jedinci stejného druhu, nejlépe s takovými, ke kterým máme vytvořen pozitivní vztah. Typickým příkladem jsou blízcí rodinní příslušníci.

Avšak zatímco za normálních okolností pro většinu z nás nepředstavuje příliš velký problém tuto potřebu naplnit, současná pandemie a s ní spojené omezování kontaktů s jinými lidmi nám v tomto ohledu život poměrně komplikuje. Navíc je k tomu nutné připočítat fakt, že se o své blízké také bojíme a chceme vědět, že jsou v pořádku. Jenže jak to udělat, když musíme silně omezovat návštěvy kohokoliv?

kontakt1

V tom nám v dnešní době pomohou moderní technologie. Ti mladší mohou svou potřebu sociálního kontaktu řešit pomocí videohovorů, které jsou již dnes běžnou součástí chytrých telefonů i počítačů. Ale co ti starší, kteří nejsou tak technicky zdatní? I pro ně je tu řešení.

Zde může pomoci klasický telefon. Ideální je, pokud má některá ze stran paušál, nejlépe neomezený. Tak se totiž můžete například se svou babičkou či dědečkem bavit dlouhé hodiny, aniž by se to nějak projevilo na vašem účtu za telefon.

Je samozřejmé, že ani jedna z výše uvedených věcí se nevyrovná skutečnému setkání tváří v tvář, neboť i lidský kontakt v podobě obětí či prostého podání ruky je také důležitý, avšak přeci jen nám pomůže překonat to nejhorší.

kontakt2

Samozřejmě většina z nás své především starší příbuzné navštěvuje, například když jim chodí nakoupit. Zdálo by se, že to je ideální příležitost k návštěvě, avšak tak tomu není. Musíte mít na paměti, že ač se v danou chvíli cítíte v pořádku, neznamená to, že virus nemáte. Pouze můžete být v dané chvíli bez příznaků. Snadno tak můžete své nejbližší nakazit. Proto limitujte návštěvy na naprosté, nezbytné minimum. Jen tak totiž omezíte rozšiřování viru i mezi vaše nejbližší. A na tom přece záleží především, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Poslední

 • E-babeta – jízda za pár korun

  Žijeme v době, která nabízí nespočet různých druhů dopravy, přičemž stále větší prostor dostává doprava individualizovaná, tudíž doprava po vlastní ose, s tím, že tento trend bude v budoucnosti patrně pokračovat. Už nyní můžeme v ulicích, a ostatně i na silnicích, vidět různé dopravní prostředky, kterými se lidí přepravují, kam potřebují. Třebaže smysl dopravy je pořád stejný, a…

 • Podložka na cvičení – jak a podle čeho ji vybrat

  Začínáte se cvičením nebo ho už nějakou dobu provozujete a rozhodli jste se pořídit si pomůcky, které zlepší váš požitek z pohybové aktivity? Jednou z takových základních pomůcek je bezesporu podložka na cvičení. Druhů fitness podložek je velké množství – ať se to týká materiálu, velikosti, funkce nebo typu sportu, pro který je určena. Jaká se, na který druh…

 • Co si představit pod pojmem dokovací stanice?

  Jedná se o typ zařízení, které můžeme pomocí USB připojit do počítače. Přístroj umožňuje například přesun souborů nebo aktualizaci firmware přehrávače. Dokovací stanice rozdělujeme na:  univerzální – tento typ můžeme k notebooku připojit nejčastěji pomocí USB, díky kterému je pak dále možno připojení všech dalších zařízení. Jeho výhoda je v tom, že tuto univerzální stanici…

 • Lyžařské brýle chrání váš zrak na svahu

  Jednou z nutných podmínek bezpečného lyžování či snowboardingu jsou brýle. Ty chrání oči před mechanickým poškozením a ostrým sluncem a zároveň mohou zlepšovat vidění. K dostání je nepřeberné množství lyžařských brýlí v různých designech i provedení, záleží jen na vašich preferencích a vkusu. K dostání jsou i modely pro lyžaře s dioptrickými brýlemi nebo brýle s výměnnými…