asd asdsa f
Produkty

Bazénový vysavač není jen na okrasu

S vysavači v bazénech je to podobné, jako v domácnosti s koberci. Koberec je tkanina, na kterou vlivem zemské tíže (gravitace) dopadá prach a další zvířené nečistoty z ovzduší, stačí, když se v průběhu slunečného dne zadíváte na pruh dopadajícího slunečního světla, abyste zjistili, kolik prachu a špíny se ve vzduchu nachází. Nežijeme zkrátka ve sterilním boxu, a proto také koberce potřebují pravidelnou údržbu.

holčička v bazénu

V bazénech rovněž působí gravitace, a to i tehdy, máte-li dobře navržené čerpadlo a filtrační okruh. Část nečistot stejně dopadne na dno, některé se usadí na stěnách, a tím vznikne živná půda pro rozmnožování mikroorganismů a vodní řasy. Existují prostředky, které vodu čistí, ale nikdy nedocílí toho, aby alespoň část nečistot nedopadla na dno.

Teleskopické nástavce nebo automaty

Bazénový vysavač Chlorito je výrobek, který můžeme rozdělit do tří základních kategorií podle nároků na obsluhu. Do té nejdražší skupiny patří robotické samostatné stroje s vlastním pohonem a vlastním čisticím a filtračním okruhem. Pohybují se zcela nezávisle na obsluze a pomocí senzorů a vestavěného počítače jsou naváděny na cíl systematicky, aby vyčistily celou plochu nádrže. Mohou pracovat přes noc a připravit tak bazén např. pro ranní koupel. Jejich nevýhodou je samozřejmě cena, ta mnohdy jde do desítek tisíc korun.

zahradní bazén

Poloautomaty se připojují k bazénové filtraci a pracují podobně, jako robotické systémy, ale vykonávají náhodný pohyb po dně, a nemohou tedy zaručit stoprocentní výsledek. Jsou ale výrazně levnější a lidé jim dávají přednost hlavně kvůli úspoře času a námahy.

Čas a námaha – vysávání nečistot může však posloužit jako způsob zlepšení fyzické kondice a nálady. Pravidelný pohyb u bazénu s teleskopickým nástavcem ručního vysavače má své výhody, uvolní se do krve endorfiny a den pak bude veselejší – budete se více hýbat, uděláte něco pro své zdraví, a zároveň vyčistíte dno všude tam, kde chcete.