asd asdsa f
Móda

Chodící železářství

S piercingem začínají mladí většinou někde kolem puberty. Může to být tak trochu projev vzdoru nebo se jim prostě kamínek v nose, na jazyku, či další kroužky v uších líbí. Obvykle nezůstanou jen u jednoho piercingu, ale pořídí si jich postupně několik. A pak se většinou stává, že dospějí a toto zkrášlování se jim buď přestane líbit, nebo kvůli němu mají problémy v práci a zbaví se ho. Na rozdíl od tetování má piercing tu výhodu, že po vyjmutí ozdoby díra v těle zase zaroste. Při jeho pořizování si ale dejte pozor a obracejte se jen na (obvykle tetovací) studia, kde se vám bude věnovat zkušený profesionál. Někteří dobrodruzi jsou schopni si probodnout ucho, nos a jiná místa sami doma, ale to může vést ke zdravotním komplikacím, zanícení a podobně. Rozhodně je třeba to nebrat na lehkou váhu. Také se vám může stát, že vaše tělo na kov špatně zareaguje a budete se ho muset stejně zbavit.
piercing v nose

Nejčastější místa pro piercing

Fantazii se takříkajíc meze nekladou a existují extrémní typy lidí, kteří mají kovové ozdoby opravdu naprosto po celém těle. To jsou ale odstrašující a opravdu velmi extrémní případy. Tam se již nejedná o módu a zkrášlování, ale o jistou úchylku. Kdo si nechá dělat piercing, tak buď chce, aby byl vidět, nebo nechce, aby byl vidět a aby si ho užíval jen partner/partnerka.
K těm na první nebo druhý pohled viditelným místům patří nejčastěji:
· Ucho
· Nos
· Jazyk
· Obočí
· Ret
K těm většinou skrytým partiím pak:
· Pupík
· Bradavky
· Intimní orgány
piercing v uchu

Nejčastější tvary

· Kroužek
· Placička/kulička
· Špička
· Podkova
Ty jsou pak často doplněny třpytivými kamínky různých barev. Hlavně do pupíku se používají různé třpytivé přívěsky a tvary květin, zvířat a podobně. Speciálně do uší pak falešný piercing, který roztahuje ušní dírku do různě velkých rozměrů. Někomu se to může líbit, jinému ne. Proti vkusu…