asd asdsa f
Podnikání

Pracující studenti a jejich vize

Už dávno není pravdou, že studenti se jenom učí, chodí na party a rodiče jim platí všechno. Tedy není to realitou aspoň pro drtivou většinu studentů, kteří si na svá studia a „vymývání mozků západním školstvím“ musí pěkně poctivě vydělat. A mnohdy jsou to právě studenti, kdo jsou hnací silou byznysu a ekonomiky v univerzitních městech.
student a stoh učebnic

Fastfoody i stánky

Kdo kdy byl ve větším městě na vánočních trzích, v obchoďácích nebo alespoň navštěvuje nějaký ten fastfoodový řetězec, tak ví, že tam jsou z 90 % pouze studenti. Ať už jsou to ti, kteří dokončují střední školu a chtějí si nějak přivydělat na prázdniny nebo jsou to ti, kteří si už musí platit koleje a jídlo, tak všichni dělají mnohdy i deset hodin denně, často i o víkendech, kdy většina „pracující elity dolních 10 milionů“ leží někde u piva. A že je studenty občas slyšet? No někde si ten stres ze studia a práce musí vyřvat a zrovna dnešní politická situace se tak akorát nabízí na jednu či dvě demonstrace, možná i facku.

Start-up nejraději se studenty

Pokud si myslíte, že když se začíná s podnikáním, tak si naberou od začátku ty nejlepší z nejlepších, tak to se šeredně mýlíte. Často na začátku každého podnikání v dnešní době stojí nějaký ten CEO rozjetého vlaku a spousta studentů, kteří za minimální plat dělají, co jim nakázáno jest. Mnohdy samozřejmě jde spíše o pokus omyl, ostatně jak to tak někdy v obchodním světě je, ale stále platí to, že student, to je ta nejlevnější a nejkvalitnější pracovní síla.
studenti o přestávce
Takže argumenty o tom, že studenti neví, co to život je, jsou velmi daleko od pravdy, protože často se studenti, k té práci, která není nijak „osvobozující“ musí ještě popasovat se studiem. Pravda, někteří to mají jednodušší a jsou ve škole 3 dny, někteří ale musí studovat každý den v týdnu a ještě k tomu si přivydělávat – a potom, že kdo táhne tu ekonomiku, že ano?