asd asdsa f
Produkty

Co si představit pod pojmem dokovací stanice?

Jedná se o typ zařízení, které můžeme pomocí USB připojit do počítače. Přístroj umožňuje například přesun souborů nebo aktualizaci firmware přehrávače. Dokovací stanice rozdělujeme na:

  1. univerzální – tento typ můžeme k notebooku připojit nejčastěji pomocí USB, díky kterému je pak dále možno připojení všech dalších zařízení. Jeho výhoda je v tom, že tuto univerzální stanici můžeme pořídit za menší finance a řadíme k ní široké škálu podporovaných notebooků.
  2. specifická – tento typ je určen k určitému typu notebooku. Pořídíme ho zpravidla za vyšší cenu než tu, kterou můžeme vidět právě třeba u univerzálních dokovacích stanic. Výhodu můžeme hledat v tom, že si v pohodlí domova můžete k notebooku připojit větší stolní LCD nebo prostornější klávesnici.

Obrázek3

Výhody používání dokovacích stanic

Dnes si řekneme něco o třech největších výhodách, proč je dobré používat dokovací stanice.

  1. Množství konektorů – toto je výhoda především pro ty, kteří mají malý notebook, kde se můžeme setkat s nedostatkem USB portů nebo výstupů na monitor. Dokovací stanice vám nabízí a 6 USB portů navíc. Máte mnoho možností, můžete si do nich zapojit myš, klávesnici, flashku,…
  2. Typy konektorů – můžeme zde najít i sériový a paralelní port, který v noteboocích těžko najdeme a často se po nich mnoho zákazníků ptá.
  3. Úspora času při manipulaci – dokovací stanice vám dají možnosti úspory času a zvýšeného pohodlí. Pokud si potřebujete vzít přístroj z práce domů nebo na jakoukoli cestu, není problém. Při odchodu,, vycvaknete\‘ notebook a můžete odejít. Zapojení je jednoduché, je to prakticky opak toho, co jste udělali při odchodu.

A jak takovou stanici vůbec používat?

Jak už jsme si dnes řekli, pokud připojíte počítač k dokovací stanici, získáte přístup ke všem periferním zařízením jako je třeba myš, klávesnice nebo reproduktory, aniž byste je museli připojovat k počítači. Než budete moci dokovací stanici používat, je důležité, abyste si aktualizovali ve vašem počítači BIOS a ovladače na nejnovější verzi.

Obrázek4

Starší typy by totiž mohli způsobit to, že nebude dokovací stanice rozpoznána počítačem nebo dokonce nebude fungovat.
Mnoho lidí o dokovacích stanicích neví vůbec nic a je dobré o tomto tématu hovořit, protože vám to může ve většině případů zjednodušit situaci.
Na internetu najdete spousta návodů a doporučení, jak dokovací stanici používat, jak vybrat tu správnou a jaké jsou její výhody, avšak mým doporučením je, abyste se poradili s odborníkem, který Vám vše pečlivě ukáže a vysvětlí.
Na internetových stránkách inComputer.cz najdete nejen samotné dokovací stanice, ale také vám zde rádi poradí s instalací a vhodným modelem pro vaše zařízení.