Produkty

Co si představit pod pojmem dokovací stanice?

Jedná se o typ zařízení, které můžeme pomocí USB připojit do počítače. Přístroj umožňuje například přesun souborů nebo aktualizaci firmware přehrávače. Dokovací stanice rozdělujeme na: 

 1. univerzální – tento typ můžeme k notebooku připojit nejčastěji pomocí USB, díky kterému je pak dále možno připojení všech dalších zařízení. Jeho výhoda je v tom, že tuto univerzální stanici můžeme pořídit za menší finance a řadíme k ní široké škálu podporovaných notebooků. 
 2. specifická – tento typ je určen k určitému typu notebooku. Pořídíme ho zpravidla za vyšší cenu než tu, kterou můžeme vidět právě třeba u univerzálních dokovacích stanic. Výhodu můžeme hledat v tom, že si v pohodlí domova můžete k notebooku připojit větší stolní LCD nebo prostornější klávesnici. 

Obrázek3
 

Výhody používání dokovacích stanic

Dnes si řekneme něco o třech největších výhodách, proč je dobré používat dokovací stanice. 

 1. Množství konektorů – toto je výhoda především pro ty, kteří mají malý notebook, kde se můžeme setkat s nedostatkem USB portů nebo výstupů na monitor. Dokovací stanice vám nabízí a 6 USB portů navíc. Máte mnoho možností, můžete si do nich zapojit myš, klávesnici, flashku,… 
 2. Typy konektorů – můžeme zde najít i sériový a paralelní port, který v noteboocích těžko najdeme a často se po nich mnoho zákazníků ptá. 
 3. Úspora času při manipulaci – dokovací stanice vám dají možnosti úspory času a zvýšeného pohodlí. Pokud si potřebujete vzít přístroj z práce domů nebo na jakoukoli cestu, není problém. Při odchodu ,, vycvaknete'' notebook a můžete odejít. Zapojení je jednoduché, je to prakticky opak toho, co jste udělali při odchodu. 

A jak takovou stanici vůbec používat? 

Jak už jsme si dnes řekli, pokud připojíte počítač k dokovací stanici, získáte přístup ke všem periferním zařízením jako je třeba myš, klávesnice nebo reproduktory, aniž byste je museli připojovat k počítači. Než budete moci dokovací stanici používat, je důležité, abyste si aktualizovali ve vašem počítači BIOS a ovladače na nejnovější verzi.

Obrázek4
 
Starší typy by totiž mohli způsobit to, že nebude dokovací stanice rozpoznána počítačem nebo dokonce nebude fungovat. 
Mnoho lidí o dokovacích stanicích neví vůbec nic a je dobré o tomto tématu hovořit, protože vám to může ve většině případů zjednodušit situaci.
Na internetu najdete spousta návodů a doporučení, jak dokovací stanici používat, jak vybrat tu správnou a jaké jsou její výhody, avšak mým doporučením je, abyste se poradili s odborníkem, který Vám vše pečlivě ukáže a vysvětlí.
Na internetových stránkách inComputer.cz najdete nejen samotné dokovací stanice, ale také vám zde rádi poradí s instalací a vhodným modelem pro vaše zařízení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Únor 2021
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Poslední

 • Co si představit pod pojmem dokovací stanice?

  Jedná se o typ zařízení, které můžeme pomocí USB připojit do počítače. Přístroj umožňuje například přesun souborů nebo aktualizaci firmware přehrávače. Dokovací stanice rozdělujeme na:  univerzální – tento typ můžeme k notebooku připojit nejčastěji pomocí USB, díky kterému je pak dále možno připojení všech dalších zařízení. Jeho výhoda je v tom, že tuto univerzální stanici…

 • Lyžařské brýle chrání váš zrak na svahu

  Jednou z nutných podmínek bezpečného lyžování či snowboardingu jsou brýle. Ty chrání oči před mechanickým poškozením a ostrým sluncem a zároveň mohou zlepšovat vidění. K dostání je nepřeberné množství lyžařských brýlí v různých designech i provedení, záleží jen na vašich preferencích a vkusu. K dostání jsou i modely pro lyžaře s dioptrickými brýlemi nebo brýle s výměnnými…

 • Biotin: Proč je vitamin B7 důležitý pro pokožku a vlasy

  Funkce biotinu Naše nehty a vlasy jsou vytvořeny z keratinu. Keratin je bílkovinná látka, z níž se vytváří rohovina. K vytvoření keratinu potřebuje tělo bílkoviny, protože ty jsou hlavní stavebním kamenem keratinu a vitamínu B7. Optimální péče tak podporuje dobrý růst kůže, vlasů a nehtů. Úkoly biotinu v těle jsou: …

 • Nezapomínejte na tělové mléko

  Denně použijeme na naši pleť nespočet přípravků, které mají konzistenci krému. Věnujeme našemu obličeji tolik pozornosti, že nám nakonec nezůstane moc času na to, nezanedbat naši pokožku celého těla. Proč byste však na tělové mléko neměli zapomínat? Číslo jedna – hydratace I vaše pokožka (tedy všechny části vašeho těla) potřebují…