Produkty

Co si představit pod pojmem dokovací stanice?

Jedná se o typ zařízení, které můžeme pomocí USB připojit do počítače. Přístroj umožňuje například přesun souborů nebo aktualizaci firmware přehrávače. Dokovací stanice rozdělujeme na: 

 1. univerzální – tento typ můžeme k notebooku připojit nejčastěji pomocí USB, díky kterému je pak dále možno připojení všech dalších zařízení. Jeho výhoda je v tom, že tuto univerzální stanici můžeme pořídit za menší finance a řadíme k ní široké škálu podporovaných notebooků. 
 2. specifická – tento typ je určen k určitému typu notebooku. Pořídíme ho zpravidla za vyšší cenu než tu, kterou můžeme vidět právě třeba u univerzálních dokovacích stanic. Výhodu můžeme hledat v tom, že si v pohodlí domova můžete k notebooku připojit větší stolní LCD nebo prostornější klávesnici. 

Obrázek3
 

Výhody používání dokovacích stanic

Dnes si řekneme něco o třech největších výhodách, proč je dobré používat dokovací stanice. 

 1. Množství konektorů – toto je výhoda především pro ty, kteří mají malý notebook, kde se můžeme setkat s nedostatkem USB portů nebo výstupů na monitor. Dokovací stanice vám nabízí a 6 USB portů navíc. Máte mnoho možností, můžete si do nich zapojit myš, klávesnici, flashku,… 
 2. Typy konektorů – můžeme zde najít i sériový a paralelní port, který v noteboocích těžko najdeme a často se po nich mnoho zákazníků ptá. 
 3. Úspora času při manipulaci – dokovací stanice vám dají možnosti úspory času a zvýšeného pohodlí. Pokud si potřebujete vzít přístroj z práce domů nebo na jakoukoli cestu, není problém. Při odchodu ,, vycvaknete'' notebook a můžete odejít. Zapojení je jednoduché, je to prakticky opak toho, co jste udělali při odchodu. 

A jak takovou stanici vůbec používat? 

Jak už jsme si dnes řekli, pokud připojíte počítač k dokovací stanici, získáte přístup ke všem periferním zařízením jako je třeba myš, klávesnice nebo reproduktory, aniž byste je museli připojovat k počítači. Než budete moci dokovací stanici používat, je důležité, abyste si aktualizovali ve vašem počítači BIOS a ovladače na nejnovější verzi.

Obrázek4
 
Starší typy by totiž mohli způsobit to, že nebude dokovací stanice rozpoznána počítačem nebo dokonce nebude fungovat. 
Mnoho lidí o dokovacích stanicích neví vůbec nic a je dobré o tomto tématu hovořit, protože vám to může ve většině případů zjednodušit situaci.
Na internetu najdete spousta návodů a doporučení, jak dokovací stanici používat, jak vybrat tu správnou a jaké jsou její výhody, avšak mým doporučením je, abyste se poradili s odborníkem, který Vám vše pečlivě ukáže a vysvětlí.
Na internetových stránkách inComputer.cz najdete nejen samotné dokovací stanice, ale také vám zde rádi poradí s instalací a vhodným modelem pro vaše zařízení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Poslední

 • E-babeta – jízda za pár korun

  Žijeme v době, která nabízí nespočet různých druhů dopravy, přičemž stále větší prostor dostává doprava individualizovaná, tudíž doprava po vlastní ose, s tím, že tento trend bude v budoucnosti patrně pokračovat. Už nyní můžeme v ulicích, a ostatně i na silnicích, vidět různé dopravní prostředky, kterými se lidí přepravují, kam potřebují. Třebaže smysl dopravy je pořád stejný, a…

 • Podložka na cvičení – jak a podle čeho ji vybrat

  Začínáte se cvičením nebo ho už nějakou dobu provozujete a rozhodli jste se pořídit si pomůcky, které zlepší váš požitek z pohybové aktivity? Jednou z takových základních pomůcek je bezesporu podložka na cvičení. Druhů fitness podložek je velké množství – ať se to týká materiálu, velikosti, funkce nebo typu sportu, pro který je určena. Jaká se, na který druh…

 • Co si představit pod pojmem dokovací stanice?

  Jedná se o typ zařízení, které můžeme pomocí USB připojit do počítače. Přístroj umožňuje například přesun souborů nebo aktualizaci firmware přehrávače. Dokovací stanice rozdělujeme na:  univerzální – tento typ můžeme k notebooku připojit nejčastěji pomocí USB, díky kterému je pak dále možno připojení všech dalších zařízení. Jeho výhoda je v tom, že tuto univerzální stanici…

 • Lyžařské brýle chrání váš zrak na svahu

  Jednou z nutných podmínek bezpečného lyžování či snowboardingu jsou brýle. Ty chrání oči před mechanickým poškozením a ostrým sluncem a zároveň mohou zlepšovat vidění. K dostání je nepřeberné množství lyžařských brýlí v různých designech i provedení, záleží jen na vašich preferencích a vkusu. K dostání jsou i modely pro lyžaře s dioptrickými brýlemi nebo brýle s výměnnými…