asd asdsa f
Bydlení

Důvody, kdy do banky míříme marně

Snad každý z nás se minimálně jednou za život ocitne v situaci, kdy nutně potřebuje finanční prostředky, které momentálně nemá k dispozici. Řešením může být právě žádost o úvěr u důvěryhodné instituce. V případě, kdy žadatel plní všechny své závazky ve stanoveném termínu, nemá špatnou finanční minulost, je celý proces schvalování úvěru jen formalita. Pokud navíc klient žádá přímo u své banky, není potřeba dokládat výši měsíčních příjmů, což celý proces velmi urychlí. Může však nastat i opačná situace, kdy banka z nějakého důvodu žádost o úvěr zkrátka zamítne. Jaké jsou nejčastější důvody pro zamítnutí žádosti o úvěr?

V jakém případě může banka úvěr zamítnout?

Banka může žádost o úvěr zamítnout hned z několika důvodů. Rozhodující je však pro řadu bank bonita klienta. Bonita představuje jakousi schopnost klienta splácet. Pokud je příliš nízká, s největší pravděpodobností daný žadatel na úvěr nedosáhne a žádost mu bude zamítnuta.

potřesení rukou

V případech, kdy bonita klienta klesne pod pomyslnou hranici, bude bankou žadatel vyhodnocen jako rizikový a odejde z banky s nepořízenou. V takovém případě však nemá cenu žádat jinde, neboť každá neúspěšná žádost o úvěr je zaznamenána v registru dlužníků, kam také řada bank nahlíží. Jednoduše řečeno, pokud vám v jedné bance úvěr zamítli, u jiné nečekejte opačný výsledek. Nízká bonita má přitom řadu příčin – nízký věk, špatná platební morálka, nepravidelný nebo žádný příjem atd. V takovém případě ještě není důvod propadat panice, vyzkoušejte americkou hypotéku bez doložení příjmů.

Negativní záznam v registru dlužníků

podpis smlouvy

Řada z nás musí každý měsíc dostát svým závazkům, které má vůči různým institucím. Pokud je plníme řádně, získáváme plusové body, které nám mohou při žádosti o úvěr pomoci. Ovšem jedna pozdě zaplacená faktura nám může zavařit na několik let dopředu.