asd asdsa f
Produkty

E-babeta – jízda za pár korun


Žijeme v době, která nabízí nespočet různých druhů dopravy, přičemž stále větší prostor dostává doprava individualizovaná, tudíž doprava po vlastní ose, s tím, že tento trend bude v budoucnosti patrně pokračovat.

Už nyní můžeme v ulicích, a ostatně i na silnicích, vidět různé dopravní prostředky, kterými se lidí přepravují, kam potřebují. Třebaže smysl dopravy je pořád stejný, a stále se jedná především o přesun z místa A do místa B, neustále se tento segment rozvíjí a na některých místech dokonce nahrazuje klasickou hromadnou dopravu.
Stejně jako jsou kladeny stále větší a větší nároky na udržitelnost životního prostředí, lidstvo hledá způsoby, jak planetu co nejméně zatěžovat spodinami a stále častěji se přiklání směrem k elektromobilitě. V tomto článku se pak podíváme na jeden z těchto moderních, a hlavně šetrných dopravních prostředků, kterým jsou e-babety.

Obrázek1

Co je to e-babeta?

Co je to babeta, to většina z nás asi tuší, a pokud náhodou ne, jedná se o typ motocyklu, či spíše mopedu, který byl velice populární v tehdejším Československu, ale i v prvních letech devadesátých let. Byl charakteristický zejména svým designem, ale i cyklopedály, které se na něm nacházely.
E-babeta neboli elektrická babeta na tento dnes už legendární motocykl v mnohém navazuje, či se jím spíše inspiruje. Jde tedy především o kombinaci klasického jízdního kola a elektrického skútru, přičemž v sobě kloubí parametry obou z nich, a zároveň si z nich bere to nejlepší. Technicky vzato však spadají e-babety mezi elektrokola, a tím je řečeno mnohé.

Výhody e-babety

V první řadě jsou taková vozidla velice šetrná k životnímu prostředí, o čemž už ostatně byla tak trochu řeč výše, nicméně v otázce ekologie to zdaleka nekončí. Tím, že se jedná o elektrický přístroj, samozřejmě také ušetříte na pohonných hmotách, a to vskutku nemalou finanční částku.

Obrázek2

Není potřeba žádný benzín, žádná nafta. Elektrická babeta je vybavena vyjímatelnou baterií, kterou si jednoduše můžete nabít doma a poté ji znovu a znovu používat.

Pro řízení e-babety navíc není potřeba vlastnit řidičský průkaz, což je nesmírná výhoda, protože umožňuje cestování takřka každému bez rozdílu, tudíž ji může řídit osoba klidně už od patnácti let, ale stejně tak ji využije i člověk středního věku, či dokonce senior.

Rozdíl není ani v tom, zda se jedná o muže, nebo ženy. Komukoliv může velice snadno, přesto zásadně, ulehčit život. A to i lidem s různými zdravotními obtížemi.
Dále musíme zmínit také to, že se na elektrické babetě můžete prohánět jak po silnicích, tak i po ostatních cestách, kam se s vozidly se spalovacím motorem tak lehko nedostanete, a kolikrát ani dostat nemůžete. Tato flexibilita pak přináší velkou dávku svobody na vašich cestách.

Kde e-babetu využijete?

E-babeta se hodí pro každého, kdo potřebuje mít možnost svobodného cestování, a nechce být odkázaný na klasické dopravní prostředky, nebo třeba na jízdní řády. Umožňuje mu pak cestovat pohodlně, a to na spolehlivém a velice tichém stroji.

Obrázek3

Je to zkrátka takový elektroskútr bez řidičáku, který využijete především při cestách na kratší vzdálenosti, a ostatně k tomu byly e-babety i vynalezeny. Tudíž, pakliže se potřebujete dostat na nákup, do školy, nebo se chcete třeba jen projet po okolí, e-babeta je zajímavou alternativou, jak toho docílit.

Navíc si při tom můžete užít i čistého vzduchu kolem sebe, protože ekologická stopa, která po Vás zůstane, je prakticky nulová.

Samozřejmě mají ale e-babety také své limity a nejsou zcela pro každého. Tím největším je zřejmě maximální rychlost, která dosahuje pouze 25 km za hodinu, což pravda, není zrovna moc, ovšem na projížďky po nejbližším okolí, či nějaké to občasné popojíždění, to bohatě stačí. Všechny modely e-babet značky Racceway najdete na stránkách dovozce – motoe.cz.