asd asdsa f
Www

Kdy povolat instalatérský havarijní servis i mimo běžnou pracovní dobu

se et=UTF-8″>

Když potřebujete zavést do novostavby vodu, zapojit vodovodní baterie, nainstalovat umyvadlo, toaletu, sprchový kout a další podobné záležitosti, sjednáváte si termín prací s instalatérskou firmou v rámci běžné pracovní doby. Nikoho z vás by ani nenapadlo požadovat po instalatérech, aby k vám dorazili v neděli odpoledne, a zdrželi se u vás dlouho do noci. Přesto však mnoho instalatérských firem zajišťuje služby instalatér nonstop, které jsou k dispozici i tehdy, je-li doba pracovního klidu a sváteční den.

stav vodoměru

Zanesené odpady – instalatéři doporučují starat se o odpadové potrubí v rámci preventivních opatření, tedy zejména nevhazovat tam, co tam nepatří, a občas odpady čistit vhodnými prostředky. Ovšem i při důkladné péči se může stát, že bude nutné odpady nechat prorazit razantnějšími prostředky, např. tlakovou vodou nebo mechanicky pomocí rotační frézy. A ucpaný odpad může být důvodem, kdy instalatéra povolat do akce třeba o víkendu.

Závada v kanalizaci – instalatéři při čištění odpadů mohou přijít na to, že je problém až v kanalizaci, což se projeví např. tím, že se nedá jednoduše prorazit ucpaná toaleta. I kanalizace se zanáší nečistotami, mohou v nich být kameny, písek, zemina, stavební sutiny anebo prorůstající kořeny stromů a keřů. Čištění kanalizací pak už vyžaduje speciální metody a postupy, na které amatérský kutil nestačí.

uzávěr vody

Plynové spotřebiče a topení – instalatéři se také starají o tyto záležitosti a vypoví-li vám službu plynový kotel uprostřed topné sezóny, anebo praskne-li topení, a musí se kvůli tomu v lednu vypustit z topného systému voda, je to opět důvod kontaktovat havarijní servis i mimo běžnou pracovní dobu.

Úniky vody – unikající voda do zdiva se také musí řešit promptně, protože podmáčené zdi mohou narušit statiku objektu, což může vést k některým i velmi náročným stavebním zásahům.