Produkty

Hubnutí nemusí znamenat nepříjemné omezování se

Keto dieta je charakteristická tím, že se při ní přijímá menší počet sacharidů, než je běžné. To má za následek dosažení stavu zvaný ketóza, který současně startuje velmi rapidní ztrátu hmotnosti. Pro ženy jde tedy o velmi atraktivní způsob, jak skutečně hubnout. Keto dieta pro ženy má však mnohá úskalí, na které se nemyslí.

zelenina

Je to dlouhodobě udržitelné?

První, co by mělo ženy zajímat u každé diety, je možnost dlouhodobého udržování. K čemu je totiž určitý způsob stravování, když se člověk po určité době jeho dodržování vrátí k tomu starému? Právě tehdy nastává problém zvaný jojo efekt, který je mimořádně nežádoucí. Hovoří se totiž o tom, že lidský organismus začne přijímat po navrácení do starých kolejí mnohem větší kalorický příjem, což má za následek rychlejší ukládání a tedy tloustnutí, což je právě to nežádoucí.
Naopak v případě, kdy je určitá dieta nebo chcete-li stravování, dlouhodobě udržitelné, problém se zdá být vyřešený. Je zde však další věc, a to zdali člověk dokáže stravování dodržovat i jinde než v domácnosti. Je totiž obecně známý fakt to, že jakmile člověk začne řešit svou stravu jiným způsobem než to dělal do současné doby, okolí na něj začne nahlížet jinak. Proto například návštěvy s občerstvením mohou být problémové. Samotnou kapitolou je pak cestování, které se musí určitým způsobem modifikovat. Ketodieta je totiž přesným opakem konvenčního stravování, kdy se nehledí na hodnoty přijatých kalorií ani jejich původ v podobě bílkovin, sacharidů nebo tuků. Při tomto typu stravování se však musí příjem sacharidů skutečně výrazně sledovat.

hubnutí

Zamyslete se nad svými možnostmi

Je-li vaším cílem opravdu kvalitní a dlouhodobě udržitelné stravování, pak tohle je věc, které byste se měli držet. Není to sice nic příjemného, pokud jde o začátek a navození určité hodnoty snížení sacharidů, ale jakmile to zvládnete, máte po starostech.

Hubnutí nemusí znamenat nepříjemné omezování se
4 (80%)2
Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Poslední

 • Vyplatí si nechat si zřídit ISIC kartu?

  ISIC karta je dnes asi nejrozšířenější kartou poskytující výhody studentům. Její nevýhodou je relativně vysoká pořizovací cena (350 Kč). Tu ale bohatě vynahrazují benefity, které studentům poskytuje. Jaké výhody poskytuje? Poskytuje slevy na spousty produktů, jízdné, letenky, elektroniku a spoustu dalšího. Spoustu slev pro její držitele začal v poslední době poskytovat např. internetový obchod alza.cz….

 • Odívání v období empíru

  Empír je také nazýván jako císařský sloh, který čerpá vše ze staré antiky. Historici jej umisťují do let1804 až 1815. Jde o čisté a rovné tvary architektury, odráží se v sochařství, malířství a v neposlední řadě se dotýká i tehdejší módy. Dámská garderoba obnášela šaty ušité z lehkého materiálu, s antickými ornamenty, jako bylo hedvábí….

 • Jak to bylo se šperky?

  Jak už vyplývá z úvodu, je jasné, že zlatnictví a stříbrnictví je velmi staré řemeslo. Bylo už řečeno, že naši předkové se zdobili ještě dříve, než vůbec byli oblečeni. Původně se ke zdobení používaly přírodní produkty, jako květinové ozdoby, kosti, mušle či zuby kořistí. Později se pak lidé naučili opracovávat kovy, začali se samozřejmě…

 • Ani den bez elektrické energie

  Elektrická energie je pro nás naprostou nezbytností. Proto je docela problém, pokud dojde vinou nepředvídatelných okolností k jejímu výpadku. V tom případě se nedá asi dělat nic jiného nežli počkat, až se dá opět vše do pořádku. Jestliže je odstávka plánovaná, pak se vůbec nic neděje. Lze totiž použít záložní zdroj. A tím náhradním řešením je elektrocentrála….

 • Pronajměte si dodávku, která se vám vyplatí

  Půjčit si to pravé vozidlo pro vaše plány je díky půjčovně dodávek hračka. Ať už zamýšlíte cokoli, tak vždycky budete mít po ruce spolehlivý vůz s dostatečně velikým nákladním prostorem. A to přesně vždy, když ho budete potřebovat. Zapomeňte proto na složité domluvy s vašimi blízkými, kteří vám svůj prostorný vůz nechtějí půjčovat anebo si na vás…